Cuma, Şubat 12, 2016

Bir Bünyamin Tepkisi: Üzdün Reis
Mütemadiyen aldatılan bir kadın olarak, bu konuda bir iki şey söyleme hakkını elde ettiğimi düşünüyorum. Eylemi genel çerçeveden değerlendirdiğimizde onlarca sebep sıralayabilir ve onlarca “ama”yla üzerine tartışabiliriz. Ben tabi ki kişisel bir yazı yazacağım ve sebepleriyle ilgilenmeyeceğim. Çünkü nazarımda hiçbir sebep aldatmayı ya da aldatılmayı meşru kılmıyor ve aldatabilen bir insana, gelmişi geçmişi geleceği her ne olursa olsun saygı duymuyorum.

Erkek arkadaşlarımın hiç birinin bir diğeriyle ortak yanı yoktu. Evet, düşünüyorum da gerçekten birbirinden çok farklı insanlarla arkadaşlık kurdum. Fakat bu durumun giriş cümleme referansı tüyler ürpertici: Hiç birinin arayışını karşılayamadım. Bunu, sıkıntının bende olduğuna dair kayda değer bir işaret olarak okuyorum.

Yine de sevgili gençler, ilişkilerinizin beklentilerinizi karşılamayışının, hissettiğiniz eksikliğin, mutsuzluğun sonucu aldatmak olamaz. Olmamalı. Olmasa keşke.

Mesela, aşırı sevildiğime, evleneceğimiz gün için karşılıklı olarak sabırsızlık duyduğumuza her an ikna edildiğim son birlikteliğimde, işin öyle olmadığını neredeyse sevgilimin bir başkasıyla evlendiği gün öğrendim. (Yok yok. Allah razı olsun 2 hafta öncesinde bilgilendirildim.) Buradaki çirkinliği tahayyül edebiliyor musunuz bilemiyorum. Yani kendinizi haklı kılabileceğiniz hangi düşünceyle, hangi hasta ruhla; sevgilinizi(?) sevgiye boğmaya devam ederken, bir başkasıyla evliliğe yürüyen bir bağ kurabiliyorsunuz? Ve gizli gizli gelişen bu yeni durum, sırf evlilikle sonuçlandı diye nasıl saygı bekleyebiliyorsunuz? “Biz evlendik fotoğrafları kaldır” diye mesaj atmaya mesai harcarken nasıl utanmıyorsunuz mesela? “Noğğğlur kaldırmayayım! Ben o fotoğraflara bakıp mastürbasyon yapıyorum!” demezler mi adama? “Derdini sikeyim!” demezler mi?

A demez elbet. A en fazla, bu olaydaki tek muhatabına öfke kustuğu mesajlar atar, ki bu çok makul bir tepkidir. Nikah haberiyle bunu yapmayı da bırakır. Saygı duyduğundan değil yanlış anlaşılmasın. Eleştirdiği insanlara dönüşmemek için. Evli bir adama mesaj atmış olmamak için. Oturup facebook’unu değil, yüreğini temizler, gururunu onarmaya çalışır. Çok aşırı bir tepki olarak, şantiyede "Gençler! Bugün G beyefendiyle evlenmek için ne yaptınız?" diye bağırır, aldığı tatlı cevaplarla kahkahaya boğulur. Bunun için özür borçludur. Allah affetsin.

Demek istiyorum ki gençler; kendinizi iyi hissetmediğiniz bir ilişkiye mahkum değilsiniz. Fakat mutluluk arayışınızda ahlaklı olmakla yükümlüsünüz.

Hmm. Yazımın bu derece kişisel ve bayağı olmasını planlamıyordum. Fakat kapasitesizliğimden ödün veremiyorum sanırım. İlginç. Bu bile, neden bu kadar feci bir şekilde alt üst edildiğimi açıklamıyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.